Jalkapallo 2019

Kesällä taas -19 pelataan kolmessa sarjassa: mestis-, I-div.ja II-div. Kaikki pelit pelataan arkisin tekonurmella, Rajakylässä Rajakentäntie maanant. alk. klo 19.00-21.30 ja Puotilassa Rusthollarintie torstaisin klo 19.30-22.00.

Ottelut pelataan pikkukentällä 6+1 pelaajaa.

Jalkapallokenttien osoitteet kesällä 2019 käytävissä UPIn peleissä: Puotila, torstaisin klo 19.30-22.00, Valtin kenttä os. Rantakartanontie 14, Puotila (lähellä Itäväylää), (Puotilan metroasemalta n. 400 m, Itäkeskuksesta n. 800 m).

Rajakylän kenttä Vantaa, maanantaisin klo 19.00-21.30 os. Rajakentäntie, 01280 Vantaa, (Mellunmäen metroasemalta n 800 m).

UPI FUTIS MESTARUUS 2019

        
NroKenttäPäiväAikaLohkoKotiVierasTulos
1PUO12.5.201919:30MestisFC LyrecoS-Team1-2
2PUO22.5.201919:30MestisABBMetso5-1
3PUO12.5.201920:15MestisEMUPOOLSporting DNA3-0
4PUO22.5.201920:15MestisFinnfootMandatum Life0-8
5PUO12.5.201921:00MestisFC IfNordea0-2
6PUO216.5.201919:30MestisS-TeamMetso8-0
7PUO116.5.201920:15MestisMandatum LifeFC Lyreco1-3
8PUO216.5.201920:15MestisFinnfootFC If0-1
9PUO116.5.201921:00MestisNordeaEMUPOOL2-0
10PUO216.5.201921:00MestisSporting DNAABB10-0
11PUO16.6.201919:30
MestisEMUPOOLFinnfoot3-0
12PUO26.6.201919:30
MestisABBS-Team0-0
13PUO16.6.201920:15
MestisMetsoMandatum Life0-2
14PUO26.6.201920:15MestisFC LyrecoFC If2-2
15PUO16.6.201921:00
MestisSporting DNANordea0-3
16PUO213.6.201919:30
MestisFC IfMetso1-0
17PUO113.6.201920:15MestisNordeaABB1-2
18PUO213.6.201920:15MestisFinnfootSporting DNA4-1
19PUO113.6.201921:00MestisMandatum LifeS-Team2-2
20PUO213.6.201921:00MestisFC LyrecoEMUPOOL8-6
21PUO127.6.201919:30MestisABBMandatum Life0-7
22PUO229.8.201921:00MestisSporting DNAFC Lyreco1-4
23PUO127.6.201920:15MestisMetsoEMUPOOL1-8
24PUO227.6.201920:15MestisS-TeamFC If0-2
25PUO127.6.201921:00MestisNordeaFinnfoot6-3
26PUO115.8.201919:30MestisFinnfootABB5-5
27PUO215.8.201919:30
MestisEMUPOOLS-Team2-3
28PUO115.8.201920:15
MestisMetsoSporting DNA0-3
29PUO215.8.201920:15
MestisFC IfMandatum Life1-2
30PUO115.8.201921:00
MestisFC LyrecoNordea5-1
31PUO222.8.201919:30
MestisNordeaMetso3-0
32PUO122.8.201920:15
MestisABBFC If2-3
33PUO222.8.201920:15
MestisS-TeamSporting DNA1-3
34PUO122.8.201921:00
MestisFinnfootFC Lyreco2-4
35PUO222.8.201921:00
MestisMandatum LifeEMUPOOL2-1
36PUO15.9.201919:30
MestisSporting DNAMandatum Life2-5
37PUO25.9.201919:30
MestisFC LyrecoABB5-1
38PUO15.9.201920:15
MestisMetsoFinnfoot5-3
39PUO25.9.201920:15
MestisS-TeamNordea1-1
40PUO15.9.201921:00
MestisEMUPOOLFC If
41PUO212.9.201919:30
MestisFC IfSporting DNA7-0
42PUO112.9.201920:15
MestisFinnfootS-Team3-3
43PUO212.9.201920:15
MestisMandatum LifeNordea5-1
44PUO112.9.201921:00
MestisFC LyrecoMetso7-1
45PUO212.9.201921:00
MestisABBEMUPOOL3-3

Sarjataulukko Mestis

P W D L Pts
1 PlaceholderFC Lyreco 9 7 1 1 22
2 PlaceholderMandatum 9 7 1 1 22
3 PlaceholderFC If 9 5 2 2 17
4 PlaceholderNordea 9 5 1 3 16
5 PlaceholderS-Team 9 3 4 2 13
6 PlaceholderEMUPOOL 9 3 2 4 11
7 PlaceholderSporting DNA 9 3 0 6 9
8 PlaceholderABB 9 2 3 4 9
9 PlaceholderFinnfoot 9 1 2 6 5
10 PlaceholderMetso 9 1 0 8 3

UPI FUTIS 1 DIVISIOONA 2019

        
NroKenttäPäiväAikaLohkoKotiVierasTulos
1RAJ129.4.201919:00
1 divFC ElisaFC Tuocon1-7
2RAJ229.4.201919:00
1 divSwecoUnitedVaisala3-0
3RAJ129.4.201919:45
1 divFuturiceEIPE (E.Ahlström)3-2
4RAJ229.4.201919:45
1 divFC eQKPMG1-1
5RAJ129.4.201920:30
1 divNHLSievo3-4
6RAJ229.4.201920:30
1 divCapacentDelete3-2
7PUO19.5.201919:30
1 divSwecoUnitedFC Elisa1-7
8PUO29.5.201919:30
1 divVaisalaFC Tuocon0-8
9PUO19.5.201920:15
1 divFC eQFuturice4-5
10PUO29.5.201920:15
1 divKPMGEIPE (E.Ahlström)1-7
11PUO19.5.201921:00
1 divCapacentNHL0-1
12PUO29.5.201921:00
1 divDeleteSievo3-1
13PUO116.5.201919:30
1 divFuturiceFC Tuocon1-5
14RAJ120.5.201919:00
1 divSievoCapacent0-3
15RAJ220.5.201919:00
1 divKPMGDelete1-4
16RAJ120.5.201919:45
1 divFC eQNHL1-1
17RAJ220.5.201919:45
1 divVaisalaEIPE (E.Ahlström)2-2
18RAJ120.5.201920:30
1 divFC ElisaFuturice4-1
19RAJ220.5.201920:30
1 divFC TuoconSwecoUnited5-3
20RAJ127.5.201919:00
1 divDeleteFC Elisa3-5
21RAJ227.5.201919:00
1 divCapacentFC Tuocon4-6
22RAJ127.5.201919:45
1 divSievoSwecoUnited0-4
23RAJ227.5.201919:45
1 divNHLVaisala4-2
24RAJ127.5.201920:30
1 divFuturiceKPMG8-2
25RAJ227.5.201920:30
1 divEIPE (E.Ahlström)FC eQ0-0
26RAJ110.6.201919:00
1 divKPMGFC Tuocon3-8
27RAJ210.6.201919:00
1 divSievoFC Elisa1-1
28RAJ110.6.201919:45
1 divCapacentSwecoUnited3-4
29RAJ210.6.201919:451 divFuturiceDelete0-4
30RAJ110.6.201920:30
1 divEIPE (E.Ahlström)NHL3-0
31RAJ210.6.201920:30
1 divFC eQVaisala0-3
32RAJ124.6.201919:00
1 divFC ElisaKPMG1-2
33RAJ224.6.201919:00
1 divFC TuoconEIPE (E.Ahlström)11-0
34RAJ124.6.201919:45
1 divSwecoUnitedFuturice0-2
35RAJ224.6.201919:45
1 divVaisalaCapacent1-1
36RAJ124.6.201920:30
1 divDeleteFC eQ3-0
37RAJ21.7.201919:00
1 divEIPE (E.Ahlström)Sievo0-2
38RAJ11.7.201919:45
1 divFC eQCapacent2-2
39RAJ21.7.201919:45
1 divVaisalaDelete3-0
40RAJ11.7.201920:30
1 divSwecoUnitedKPMG1-3
41PUO11.8.201921:00
1 divFuturiceNHL2-4
42PUO18.8.201919:30
1 divFC ElisaEIPE (E.Ahlström)4-7
43PUO28.8.201919:30
1 divFC TuoconNHL13-0
44PUO18.8.201920:15
1 divSievoVaisala1-3
45PUO28.8.201920:15
1 divKPMGCapacent2-5
46PUO18.8.201921:00
1 divDeleteSwecoUnited0-2
47RAJ212.8.201920:30
1 divVaisalaKPMG1-2
48PUO215.8.201921:00
1 divFC TuoconSievo7-2
49RAJ219.8.201919:00
1 divVaisalaFuturice1-2
50RAJ119.8.201919:45
1 divFC eQSievo1-0
51RAJ219.8.201919:45
1 divNHLDelete3-0
52RAJ119.8.201920:30
1 divFC ElisaCapacent2-4
53RAJ219.8.201920:30
1 divSwecoUnitedEIPE (E.Ahlström)3-1
54PUO129.8.201919:30
1 divKPMGSievo4-2
55PUO229.8.201919:30
1 divFuturiceCapacent0-4
56PUO129.8.201920:15
1 divFC TuoconDelete14-1
57PUO229.8.201920:15
1 divNHLFC Elisa6-5
58PUO129.8.201921:00
1 divSwecoUnitedFC eQ2-1
59PUO22.9.201920:30
1 divFC ElisaFC eQ3-2
60PUO25.9.201921:00
1 divCapacentEIPE (E.Ahlström)5-2
61RAJ19.9.201919:00
1 divKPMGNHL2-2
62RAJ29.9.201919:00
1 divFC ElisaVaisala0-4
63RAJ116.9.201919:00
1 divSwecoUnitedNHL1-2
64RAJ216.9.201919:00
1 divEIPE (E.Ahlström)Delete3-0
65RAJ116.9.201919:45
1 divSievoFuturice0-3
66RAJ216.9.201919:45
1 divFC TuoconFC eQ8-0

Sarjataulukko 1divari

P W D L Pts
1 PlaceholderFC Tuocon 11 11 0 0 33
2 PlaceholderNHL 11 6 2 3 20
3 PlaceholderCapacent 11 6 2 3 20
4 PlaceholderFuturice 11 6 0 5 18
5 PlaceholderSweco United 11 6 0 5 18
6 PlaceholderEIPE (E.Ahlström) 11 4 2 5 14
7 PlaceholderKPMG 11 4 2 5 14
8 PlaceholderVaisala 11 4 2 5 14
9 PlaceholderFC Elisa 11 4 1 6 13
10 PlaceholderDelete 11 4 0 7 12
11 PlaceholderFC eQ 11 1 4 6 7
12 PlaceholderSievo 11 2 1 8 7

UPI FUTIS 2 DIVISIOONA 2019

        
NroKenttäPäiväAikaLohkoKotiVierasTulos
1PUO22.5.201921:00
2 divPizzaOnlineWärtsilä United1-4
2RAJ16.5.201919:00
2 divSC Inmics-NebulaWärtsilä United2-9
3RAJ26.5.201919:00
2 divFC SympaAlma Media0-3
4RAJ16.5.201919:452 divPizzaOnlineScandic Hotels1-3
5RAJ26.5.201919:45
2 divFC TeliaDigia5-4
6RAJ16.5.201920:30
2 divTyöllisyysrahastoA-Insinöörit1-1
7RAJ26.5.201920:30
2 divHanselHelen4-1
8RAJ113.5.201919:00
2 divFC SympaSC Inmics-Nebula1-3
9RAJ213.5.201919:00
2 divAlma MediaWärtsilä United3-3
10RAJ113.5.201919:45
2 divFC TeliaPizzaOnline0-7
11RAJ113.5.201920:30
2 divHanselTyöllisyysrahasto0-1
12RAJ213.5.201920:30
2 divHelenA-Insinöörit2-1
13PUO123.5.201919:30
2 divA-InsinööritHansel2-0
14PUO223.5.201919:30
2 divDigiaHelen6-0
15PUO123.5.201920:15
2 divFC TeliaTyöllisyysrahasto2-0
16PUO223.5.201920:15
2 divAlma MediaScandic Hotels2-0
17RAJ13.6.201919:00
2 divHelenSC Inmics-Nebula2-2
18RAJ23.6.201919:00
2 divHanselWärtsilä United5-3
19RAJ13.6.201919:45
2 divA-InsinööritFC Sympa4-2
20RAJ23.6.201919:45
2 divAlma MediaTyöllisyysrahasto5-1
21RAJ13.6.201920:30
2 divPizzaOnlineDigia1-3
22RAJ23.6.201920:30
2 divScandic HotelsFC Telia4-1
23PUO16.6.201921:00
2 divSC Inmics-NebulaPizzaOnline1-7
24PUO113.6.201919:30
2 divWärtsilä UnitedFC Sympa10-4
25RAJ117.6.201919:00
2 divDigiaWärtsilä United3-0
26RAJ217.6.201919:00
2 divA-InsinööritSC Inmics-Nebula6-1
27RAJ117.6.201919:45
2 divFC SympaHansel0-4
28RAJ217.6.201919:45
2 divPizzaOnlineHelen0-3
29RAJ117.6.201920:30
2 divScandic HotelsTyöllisyysrahasto1-3
30RAJ217.6.201920:30
2 divAlma MediaFC Telia3-0
31RAJ2
24.6.201920:30
2 divTyöllisyysrahastoHelen3-3
32PUO227.6.201921:00
2 divFC SympaScandic Hotels3-3
33RAJ21.7.201920:30
2 divSC Inmics-NebulaFC Telia1-4
34PUO11.8.201919:30
2 divHanselScandic Hotels5-3
35PUO21.8.201919:30
2 divDigiaTyöllisyysrahasto4-2
36PUO11.8.201920:15
2 divAlma MediaPizzaOnline3-0
37PUO21.8.201920:15
2 divFC TeliaA-Insinöörit1-4
39RAJ15.8.201919:00
2 divSC Inmics-NebulaScandic Hotels0-8
39RAJ25.8.201919:00
2 divWärtsilä UnitedTyöllisyysrahasto4-0
40RAJ15.8.201919:45
2 divAlma MediaA-Insinöörit3-3
41RAJ25.8.201919:45
2 divDigiaHansel2-3
42RAJ15.8.201920:30
2 divFC SympaHelen2-1
43PUO28.8.201921:002 divDigiaScandic Hotels3-2
44RAJ112.8.201919:00
2 divSC Inmics-NebulaDigia4-1
45RAJ212.8.201919:00
2 divWärtsilä UnitedScandic Hotels4-5
46RAJ112.8.201919:45
2 divFC SympaPizzaOnline0-3
47RAJ212.8.201919:45
2 divAlma MediaHansel2-2
48RAJ112.8.201920:30
2 divFC TeliaHelen5-2
49RAJ119.8.201919:00
2 divWärtsilä UnitedA-Insinöörit1-2
50PUO122.8.201919:30
2 divTyöllisyysrahastoSC Inmics-Nebula3-1
51RAJ126.8.201919:00
2 divDigiaA-Insinöörit1-2
52RAJ226.8.201919:00
2 divPizzaOnlineHansel0-3
53RAJ126.8.201919:45
2 divWärtsilä UnitedHelen2-1
54RAJ226.8.201919:45
2 divSC Inmics-NebulaAlma Media1-9
55RAJ126.8.201920:30
2 divFC SympaFC Telia0-5
56RAJ12.9.201919:00
2 divPizzaOnlineTyöllisyysrahasto1-3
57RAJ22.9.201919:00
2 divScandic HotelsA-Insinöörit1-7
58RAJ12.9.201919:45
2 divFC TeliaHansel0-3
59RAJ22.9.201919:45
2 divAlma MediaHelen2-0
60RAJ12.9.201920:30
2 divFC SympaDigia3-2
61RAJ19.9.201919:45
2 divFC SympaTyöllisyysrahasto3-1
62RAJ29.9.201919:45
2 divScandic HotelsHelen3-4
63RAJ19.9.201920:30
2 divPizzaOnlineA-Insinöörit0-3
64RAJ29.9.201920:30
2 divWärtsilä UnitedFC Telia1-3
65PUO112.9.201919:30
2 divAlma MediaDigia3-2
66RAJ116.9.201920:30
2 divSC Inmics-NebulaHansel1-7

Sarjataulukko 2divari

P W D L Pts
1 PlaceholderAlma Media 11 8 3 0 27
2 PlaceholderA-Insinöörit 11 8 2 1 26
3 PlaceholderHansel 11 8 1 2 25
4 PlaceholderFC Telia 11 6 0 5 18
5 PlaceholderWärtsilä United 11 5 1 5 16
6 PlaceholderDigia 11 5 0 6 15
7 PlaceholderTyöllisyysrahasto 11 4 2 5 14
8 PlaceholderScandic Hotels 11 4 1 6 13
9 PlaceholderHelen 11 3 2 6 11
10 PlaceholderFC Sympa 11 3 1 7 10
11 PlaceholderPizzaOnline 11 3 0 8 9
12 PlaceholderSC Inmics-Nebula 11 2 1 8 7