Jalkapallo 2021

Jalkapalloa 2021 pelataan kahdessa sarjassa: Lohko A ja B. Kaikki pelit pelataan arkisin Puotilassa Rusthollarintie torstaisin klo 19.30-22.00.

Ottelut pelataan pikkukentällä 6+1 pelaajaa.

Jalkapallokentän osoite kesällä 2021 UPIn peleissä: Puotila, torstaisin klo 19.30-22.00, Valtin kenttä os. Rantakartanontie 14, Puotila (lähellä Itäväylää), (Puotilan metroasemalta n. 400 m, Itäkeskuksesta n. 800 m).

NroKenttäPäiväAikaLohkoKotiVierasTulos
1PUO13.6.202119:30Lohko ALyrecoS-team3-2
2PUO23.6.202119:30Lohko AE.AhlströmFinnfoot3-2
3PUO13.6.202120:15Lohko ASwecoHelen4-2
4PUO23.6.202120:15Lohko AKMPGWärtsilä10-1
5PUO210.6.202120:15Lohko AHelenWärtsilä3-0
6PUO110.6.202121:00Lohko ALyrecoE.Ahlström5-1
7PUO210.6.202121:00Lohko AFinnfootSweco6-3
8PUO117.6.202119:30Lohko AS-teamHelen6-2
9PUO217.6.202119:30Lohko AE.AhlströmKMPG5-1
10PUO117.6.202120:15Lohko ALyrecoFinnfoot2-2
11PUO217.6.202120:15Lohko ASwecoWärtsilä1-4
12PUO11.7.202119:30Lohko ALyrecoSweco3-0
13PUO21.7.202119:30Lohko AS-teamE.Ahlström3-3
14PUO11.7.202120:15Lohko AFinnfootWärtsilä3-1
15PUO21.7.202120:15Lohko AHelenKMPG1-11
16PUO112.8.202121:00Lohko AS-teamWärtsilä
17PUO212.8.202121:00Lohko AFinnfootKMPG
18PUO119.8.202119:30Lohko AS-teamSweco
19PUO219.8.202119:30Lohko AE.AhlströmHelen
20PUO119.8.202120:15Lohko ALyrecoKMPG
21PUO126.8.202121:00Lohko ALyrecoWärtsilä
22PUO226.8.202121:00Lohko AS-teamKMPG
23PUO12.9.202119:30Lohko AFinnfootHelen
24PUO22.9.202119:30Lohko AE.AhlströmWärtsilä
25PUO22.9.202121:00Lohko ASwecoKMPG
26PUO19.9.202120:15Lohko ALyrecoHelen
27PUO29.9.202120:15Lohko AE.AhlströmSweco
28PUO19.9.202121:00Lohko AS-teamFinnfoot

Sarjataulukko Lohko A

P W D L Pts
1 Lyreco 4 3 1 0 10
2 Finnfoot 4 2 1 1 7
3 E.Ahlström 4 2 1 1 7
4 KPMG 3 2 0 1 6
5 S-Team 3 1 1 1 4
6 Sweco 4 1 0 3 3
7 Wärtsilä 4 1 0 3 3
8 Helen 4 1 0 3 3
NroKenttäPäiväAikaLohkoKotiVierasTulos
1PUO13.6.202121:00Lohko BNordeaEmupool2-2
2PUO23.6.202121:00Lohko BElisaDigia1-4
3PUO110.6.202119:30Lohko BNordeaMandatum7-0
4PUO210.6.202119:30Lohko BEmupoolNeles2-0
5PUO110.6.202120:15Lohko BElisaCapacent3-2
6PUO117.6.202121:00Lohko BNordeaNeles10-0
7PUO217.6.202121:00Lohko BEmupoolMandatum1-3
8PUO21.7.202121:00Lohko BMandatumCapacent
9PUO212.8.202119:30Lohko BEmupoolElisa
10PUO112.8.202120:15Lohko BCapacentDigia
11PUO212.8.202120:15Lohko BMandatumNeles
12PUO219.8.202120:15Lohko BNordeaElisa
13PUO119.8.202121:00Lohko BMandatumDigia
14PUO219.8.202121:00Lohko BNelesCapacent
15PUO126.8.202119:30Lohko BEmupoolDigia
16PUO226.8.202119:30Lohko BNordeaCapacent
17PUO126.8.202120:15Lohko BMandatumElisa
18PUO22.9.202120:15Lohko BNordeaDigia
19PUO12.9.202120:15Lohko BNelesElisa
20PUO19.9.202119:30Lohko BEmupoolCapacent
21PUO29.9.202119:30Lohko BNelesDigia

Sarjataulukko Lohko B

P W D L Pts
1 Nordea 3 2 1 0 7
2 EMUPOOL 3 1 1 1 4
3 Elisa 2 1 0 1 3
4 Mandatum 2 1 0 1 3
5 Digia 1 1 0 0 3
6 Neles 2 0 0 2 0
7 Capacent 1 0 0 1 0
 PLAYOFF    
KenttäPäiväAikaKotiVierasTulos
PUO116.9.202119:30A2B1
PUO216.9.202119:30A1B1
PUO116.9.202120:30V4V5
PUO216.9.202120:30H4H5
PUO124.6.202121:00Siirtopelit
PUO224.6.202121:00Siirtopelit
PUO29.9.202121:00Siirtopelit
PUO12.9.202121:00Siirtopelit