Jalkapallo 2020

Jalkapalloa 2020 pelataan kahdessa sarjassa: Lohko A ja B. Kaikki pelit pelataan arkisin tekonurmella, Rajakylässä Rajakentäntie maanant. alk. klo 19.00-21.30 ja Puotilassa Rusthollarintie torstaisin klo 19.30-22.00.

Ottelut pelataan pikkukentällä 6+1 pelaajaa.

Jalkapallokenttien osoitteet kesällä 2020 käytävissä UPIn peleissä: Puotila, torstaisin klo 19.30-22.00, Valtin kenttä os. Rantakartanontie 14, Puotila (lähellä Itäväylää), (Puotilan metroasemalta n. 400 m, Itäkeskuksesta n. 800 m).

Rajakylän kenttä Vantaa, maanantaisin klo 18.00-21.30 os. Rajakentäntie, 01280 Vantaa, (Mellunmäen metroasemalta n 800 m).

UPI FUTIS 2020 LOHKO A

NroKenttäPäiväAikaLohkoKotiVierasTulos
1RAJ21.6.202018:00Lohko AE:AhlströmFC Elisa2-2
2RAJ11.6.202019:00Lohko AFC eQFuturice5-0
3RAJ21.6.202018:45Lohko AS-TeamSC TIN6-2
4RAJ11.6.202019:45Lohko AFinnfootMandatum Life1-5
5PUO24.6.202020:15Lohko AHelenNordea2-8
6RAJ18.6.202019:00Lohko AMandatum LifeE:Ahlström6-3
7RAJ28.6.202018:45Lohko AFinnfootHelen3-0
8RAJ18.6.202019:45Lohko ANordeaS-Team3-1
9RAJ28.6.202019:30Lohko ASC TINFC eQ0-2
10PUO211.6.202020:15Lohko AFC ElisaFuturice1-2
11RAJ215.6.202018:00Lohko AS-TeamFinnfoot3-2
12RAJ115.6.202019:00Lohko AFC eQFC Elisa3-0
13RAJ215.6.202018:45Lohko AFuturiceMandatum Life0-3
14RAJ215.6.202019:30Lohko ASC TINNordea0-3
15RAJ222.6.202018:00Lohko AHelenFuturice2-4
16RAJ122.6.202019:00Lohko ANordeaFC eQ3-0
17RAJ222.6.202019:30Lohko AE:AhlströmS-Team3-2
18PUO125.6.202019:30Lohko AFinnfootSC TIN6-2
19RAJ229.6.202018:45Lohko AFC eQMandatum Life5-2
20RAJ129.6.202019:00Lohko ASC TINE:Ahlström1-4
21RAJ129.6.202019:45Lohko AFC ElisaHelen0-3
22RAJ229.6.202019:30Lohko ANordeaFinnfoot5-0
23PUO22.7.202021:00Lohko AFuturiceS-Team1-5
24RAJ23.8.202018:00Lohko AFinnfootFC eQ3-1
25RAJ13.8.202019:00Lohko AS-TeamFC Elisa3-0
26RAJ23.8.202018:45Lohko AFuturiceSC TIN0-3
27RAJ23.8.202019:30Lohko AE:AhlströmNordea5-3
28PUO26.8.202021:00Lohko AHelenMandatum Life3-0
29RAJ210.8.202018:00Lohko ANordeaFuturice8-0
30RAJ110.8.202019:00Lohko AFC eQHelen3-0
31RAJ210.8.202018:45Lohko AFC ElisaSC TIN7-2
32RAJ210.8.202019:30Lohko AMandatum LifeS-Team1-8
33PUO113.8.202019:30Lohko AFinnfootE:Ahlström1-2
34RAJ217.8.202018:00Lohko ASC TINMandatum Life1-5
35RAJ117.8.202019:00Lohko AE:AhlströmFC eQ6-1
36RAJ217.8.202018:45Lohko AFuturiceFinnfoot0-2
37RAJ217.8.202019:30Lohko AS-TeamHelen5-1
38PUO120.8.202020:15Lohko AFC ElisaNordea3-4
39RAJ224.8.202018:00Lohko AHelenSC TIN2-7
40RAJ124.8.202019:00Lohko AFinnfootFC Elisa0-3
41RAJ224.8.202018:45Lohko AMandatum LifeNordea2-3
42RAJ124.8.202019:45Lohko AE:AhlströmFuturice6-1
43PUO227.8.202019:30Lohko AFC eQS-Team0-3
44RAJ231.8.202019:30Lohko AE:AhlströmHelen2-3
45RAJ231.8.202018:00Lohko AMandatum LifeFC Elisa5-0

Sarjataulukko Lohko A

P W D L Pts
1 Nordea 9 8 0 1 24
2 S-Team 9 7 0 2 21
3 E.Ahlström 9 6 1 2 19
4 Mandatum Life 9 5 0 4 15
5 FC eQ 9 5 0 4 15
6 Finnfoot 9 4 0 5 12
7 Helen 9 3 0 6 9
8 FC Elisa 9 2 1 6 7
9 SC TIN 9 2 0 7 6
10 Futurice 9 2 0 7 6

UPI FUTIS 2020 LOHKO B

NroKenttäPäiväAikaLohkoKotiVierasTulos
1RAJ21.6.202019:30Lohko BNelesSweco1-3
2PUO14.6.202019:30Lohko BFC LyrecoEMUPOOL3-0
3PUO24.6.202019:30Lohko BWärtsiläABB1-4
4PUO14.6.202020:15Lohko BFC IfVaisala1-1
5RAJ28.6.202018:00Lohko BSwecoEMUPOOL1-2
6PUO111.6.202019:30Lohko BVaisalaFC ESP RY0-3
7PUO211.6.202019:30Lohko BSwecoFC Lyreco0-7
8PUO111.6.202020:15Lohko BNelesFC If1-1
9RAJ115.6.202019:45Lohko BFC ESP RYWärtsilä11-1
10RAJ222.6.202018:45Lohko BFC IfWärtsilä6-1
11RAJ122.6.202019:45Lohko BNelesEMUPOOL2-6
12PUO225.6.202019:30Lohko BVaisalaABB5-0
13PUO225.6.202020:15Lohko BFC LyrecoFC ESP RY1-1
14PUO12.7.202019:30Lohko BABBSweco1-2
15PUO22.7.202019:30Lohko BVaisalaNeles2-0
16PUO12.7.202020:15Lohko BFC LyrecoWärtsilä4-0
17PUO22.7.202020:15Lohko BEMUPOOLFC If0-1
18RAJ13.8.202019:45Lohko BWärtsiläSweco0-3
19PUO16.8.201919:30Lohko BNelesABB6-4
20PUO26.8.201919:30Lohko BFC ESP RYEMUPOOL2-0
21PUO16.8.201920:15Lohko BFC LyrecoVaisala2-0
22PUO26.8.201920:15Lohko BFC IfSweco5-3
23RAJ110.8.202019:45Lohko BWärtsiläVaisala0-3
24PUO213.8.201919:30Lohko BABBFC If2-9
25PUO113.8.201920:15Lohko BSwecoFC ESP RY0-4
26PUO213.8.201920:15Lohko BNelesFC Lyreco0-3
27RAJ117.8.202019:45Lohko BWärtsiläEMUPOOL0-4
28PUO120.8.201919:30Lohko BFC ESP RYFC If2-4
29PUO220.8.201919:30Lohko BFC LyrecoABB2-4
30PUO220.8.201920:15Lohko BEMUPOOLVaisala2-1
31RAJ224.8.202019:30Lohko BNelesWärtsilä3-1
32PUO127.8.201919:30Lohko BABBFC ESP RY3-0
33PUO127.8.201920:15Lohko BSwecoVaisala0-2
34RAJ131.8.202019:00Lohko BABBEMUPOOL1-3
35RAJ231.8.202018:45Lohko BFC ESP RYNeles0-3
36RAJ131.8.202019:45Lohko BFC LyrecoFC If3-1

Sarjataulukko Lohko B

P W D L Pts
1 FC Lyreco 8 6 1 1 19
2 FC If 8 5 2 1 17
3 EMUPOOL 8 5 0 3 15
4 FC ESP RY 8 4 1 3 13
5 Vaisala 8 4 1 3 13
6 Neles 8 3 1 4 10
7 ABB 8 3 0 5 9
8 Sweco 8 3 0 5 9
9 Wärtsilä 8 0 0 8 0

UPI FUTIS 2020 Playoff

 PLAYOFF    
KenttäPäiväAikaKotiVierasTulos
PUO13.9.202019:30S-TeamFC If3-5
PUO23.9.202019:30NordeaFC Lyreco4-2
PUO13.9.202020:30NordeaFC If0-3
PUO23.9.202020:30S-TeamFC Lyreco0-6
RAJ17.9.202019:00FC LyrecoFC If1-5
RAJ27.9.202019:00NordeaS-Team4-0

Sarjataulukko Playoff

P W D L Pts
1 FC If 3 3 0 0 9
2 Nordea 3 2 0 1 8
3 FC Lyreco 3 1 0 2 5
4 S-Team 3 0 0 3 0